GETAP
(Gelişim ve Takip Programı) ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini, zeka potansiyelini verimli şekilde ortaya koyabilmesini sağlayacak stratejileri edinmesini, onu hayat boyu başarısızlıklara karşı koruyacak olan özgüven gelişimini sağlayabilirsiniz.

Halk arasında ve ebeveynler tarafından sıklıkla “çocuğum çabuk sıkılıyor”, “dersin / işin başına oturamıyor”, “yarım saatlik işi 2 saatte ancak bitiriyor”, “zeki ama çalışmıyor” gibi ifade edilen şikayetler sıklıkla dikkat dağınıklığı, odaklanma, çeldiricilerle mücadele, dikkat eksikliği, dikkati sürdürememe gibi dikkate bağlı bilişsel zorluklardan kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte çocuğun bellek ve mantık-muhakeme, planlama, organize olma, strateji geliştirme, problem çözme gibi bilişsel becerileri de olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Bu sorunları yaşayan çocuk olumsuz ebeveyn tutumlarının da etkisiyle kaygı, öfke, özgüven, baş etme becerilene güven duyamama gibi problemler de yaşayabilmektedir. Sınav kaygısının temelinde bu koşullar yatıyor olabilir. Tüm bu problemlerin çözümü için öncelikle bilişsel becerilerin ölçülmesi, klinik değerlendirme yapılması ve ardından yaşanan sorunun doğru analiz edilip üzerine çalışılması oldukça önemli.

Yetişkinler için de benzer şikayetler söz konusu olabilmektedir. Kişi belirli bir işe odaklanmakta ve uzun süre dikkatini sürdürmekte zorlanıyor olabilir. Dikkate bağlı olarak bellek problemleri yaşayabilir. Benzer bir değerlendirme ve tedavi süreci faydalı olmaktadır.

GETAP, bireyin potansiyelinin performansa yansıyabilmesinde belirleyici olan, beynimizin bilişsel fonksiyonlarını (dikkat, konsantrasyon, hafıza, mantık-muhakeme ve işlem hızını) geliştirmek, güçlendirmek ve korumak için bilimsel yöntemlerle hazırlanmış kişiye özel bir gelişim ve takip programıdır.

 

 1. GETAP ne fayda sağlar?

  GETAP - Bilişsel Gelişim Programı egzersizleri beynin zihin fonksiyonlarını geliştirmek için özel olarak tasarlanmış 6000 adet egzersizden oluşmaktadır.

  Beynin plastisite (esneklik) özelliği kullanılarak nöronlar arası sinaptik bağların, yapılan egzersizler aracılığıyla artması ve güçlenmesi sağlanmaktadır. Sinirbilim ve nöropsikoloji disiplinlerinde farklı hastalıklar için vakaya uygun egzersiz pratikleriyle uygulanan bu yöntem Bilişsel Gelişim Programının içeriğinde zekanın tüm alt bileşen ve becerileri için özel olarak tasarlanmış binlerce zihin egzersizine dönüştürülmüş ve akademik başarıyı arttırmak için kullanılmaya başlanmıştır.

  Kişi dikkat eksikliği / dikkat dağınıklığı, dikkati sürdürememe, bellek problemleri, unutkanlık, problem çözme ve zaman yönetiminde zorluklar yaşıyorsa bu program sizler için ideal bir program olacaktır. Aynı zamanda akademik başarı, sınav kaygısı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, dürtüsellik gibi zorlukların aşılmasında etkilidir.

 2. GETAP süreci nasıl ilerler?
  • ZPT-1 (Zihin Performans Testi) ve Değerlendirme Seansı gerçekleştirilir.
  • Klinik Gözlem ve Test Raporu sunulur
  • 24 Seans boyunca kişinin potansiyeline ve geliştirilmesi amaçlanan becerilere yönelik GETAP egzersizleri uygulanır.
  • ZPT-2 uygulanır.


  ZPT-1’den ZPT-2’ye dek gerçekleştirilen seanslarla sağlanan gelişim, ZPT-2'nin uygulanmasının ardından Klinik Gözlem ve Test Raporu ile sunulur.

  Test sonucuna, danışanın beklenti ve hedeflerine göre; programa 24 seanslık paketler ile ZPT-3, ZPT-4 ve ZPT-5 olarak devam edilebilir.

 3. GETAP kimlere uygulanır?

  GETAP 4 yaşından büyük olmak üzere yetişkinler de dahil tüm yaş gruplarına uygulanmaktadır.

  Dikkat eksikliği / dikkat dağınıklığı, dikkati sürdürememe, bellek problemleri, unutkanlık, problem çözme ve zaman yönetiminde zorluklar yaşayan tüm danışanlara uygulanması fayda sağlamaktadır.

  Yaş gruplarının bilişsel beceri düzeylerine uygun geliştirilmiş test, alt test ve 6000 egzersizi içinde barındırmaktadır.

 4. GETAP hangi bilimsel modele dayanır?

  1997 yılında McGrew’in, Cattell-Horn’un Gf-Gc Modeli ve Carroll’un Üç Katmanlı Zeka Modeli’ni bütünleştirerek oluşturduğu Cattell-Horn-Carroll (CHC) Bilişsel Beceriler Modeli’ne göre geliştirilmiştir. CHC Modeli’nde zeka, 10 alt bileşen ve bu bileşenlere ait 70 beceriden oluşmaktadır.

Ücretsiz Dikkat Eksikliği Testi

Dikkat Eksikliğiniz olduğunuzdan şüpheleniyorsanız beş dakika sürecek Dikkat Eksikliği Testi’ni ücretsiz olarak doldurabilir ve anında sonuca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi, destek ve sormak istediğiniz her konuda bizi arayabilirsiniz.

Danışan Memnuniyeti

MÜKEMMEL
'da 33 inceleme
meryem güntekin
meryem güntekin
2023-05-04
Ecem Hanım ,karşılamadaki arkadaş ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Seda Ayvaz
Seda Ayvaz
2023-05-04
Hem cift terapisi hem de 4 yasindaki kizimiz icin oyun terapisi olarak Filiz Hanim yardimci oluyor hayatimiza cok buyuk pozitif katkisi oldu. Gamze Hanimin da cocuklarla iletisimi cok iyi gorusme esnasinda kizimizla ilgilenip oyunlar oynuyor
ömer faruk alatekin
ömer faruk alatekin
2023-05-04
9 yasinda ikiz cocuklarimiz icin Ecem Hanimdan destek aliyoruz. gerek kurum gerekse Ecem Hanimdan gayet memnunuz
Cengiz Kurtoğlu
Cengiz Kurtoğlu
2023-03-09
Tüm çalışanları ile bizi gülümseten kurum... Teşekkürler...
Okan TAN
Okan TAN
2022-12-27
Ecem Hanım’ın yönlendirmeleri ile oldukça güzel yol kat ettik. Teşekkürler.
Bahar Çelebi
Bahar Çelebi
2022-12-27
Mini psikoloji ile ilerlemeye baslayali 4 hafta oluyor.Terapistimizin oğlum ile kurduğu bağ okadar iyi ki bir sonraki haftayı iple çekiyoruz.ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Tüm değerlendirmeler Google tarafından sağlanmaktadır.
Google İşletme profilimizi incelemek için tıklayın.

Tüm değerlendirmeler Google tarafından sağlanmaktadır. (Google’da görüntüle)

Ekibimiz

Başlıca amacı ihtiyaç duyulan desteği en iyi şekilde sağlamak olan ekibimizle ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdayız. 

Psikoloji ve ruh sağlığı oldukça önemsenmesi ve dikkatin tümünün verilmesi gereken alanlar. Yapılan bir hata, yanlış bir yaklaşım, etik ihlal bireyin tüm yaşamında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ekibimizin ilgili alanda uzman ve yetkin olması, gerektiğinde yetkinliklerinin sınırını bilmesi en önemli kıstaslarımızdan.

Uzmanlarımızla aranızda gelişecek olan samimi güven ilişkisi başlıca iyileştirici güç olacak.

Ferhat Yaka
Yetişkin Terapisti
Filiz Gülgör
Çocuk ve Ergen Terapisti
Ecem Akıncı Parmaksızoğlu
Çocuk ve Ergen Terapisti
Ayça Lülecioğlu
Konuşma Bozuklukları Uzmanı

Çocuğum çabuk sıkılıyorDersin / işin başına oturamıyorYarım saatlik işi 2 saatte ancak bitiriyorZeki ama çalışmıyor Dikkat Eksikliği Mi Var ?