GETAP
(Gelişim ve Takip Programı) ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini, zeka potansiyelini verimli şekilde ortaya koyabilmesini sağlayacak stratejileri edinmesini, onu hayat boyu başarısızlıklara karşı koruyacak olan özgüven gelişimini sağlayabilirsiniz.

GETAP, zeka (IQ) potansiyelinin performansa yansıyabilmesinde belirleyici olan, beynimizin bilişsel fonksiyonlarını (dikkat, konsantrasyon, hafıza, mantık-muhakeme ve işlem hızını) geliştirmek, güçlendirmek ve korumak için bilimsel yöntemlerle hazırlanmış kişiye özel bir gelişim ve takip programıdır.

 

 1. GETAP ne fayda sağlar?

  GETAP - Bilişsel Gelişim Programı egzersizleri beynin zihin fonksiyonlarını geliştirmek için özel olarak tasarlanmış 6000 adet egzersizden oluşmaktadır.

  Beynin plastisite (esneklik) özelliği kullanılarak nöronlar arası sinaptik bağların, yapılan egzersizler aracılığıyla artması ve güçlenmesi sağlanmaktadır. Sinirbilim ve nöropsikoloji disiplinlerinde farklı hastalıklar için vakaya uygun egzersiz pratikleriyle uygulanan bu yöntem Bilişsel Gelişim Programının içeriğinde zekanın tüm alt bileşen ve becerileri için özel olarak tasarlanmış binlerce zihin egzersizine dönüştürülmüş ve akademik başarıyı arttırmak için kullanılmaya başlanmıştır.

  Çocuğunuz dikkat, hafıza, dikkatin sürdürülmesi, mantık-muhakeme, zaman yönetimi gibi becerilerde zorluk yaşıyorsa bu program sizler için ideal bir program olacaktır. Aynı zamanda akademik vaşarı, sınav kaygısı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, dürtüsellik gibi zorlukların aşılmasında etkilidir.

 2. GETAP süreci nasıl ilerler?
  • ZPT-1 (Zihin Performans Testi) ve Değerlendirme Seansı gerçekleştirilir.
  • Klinik Gözlem ve Test Raporu ebeveyne sunulur
  • 24 Seans boyunca kişinin potansiyeline ve geliştirilmesi amaçlanan becerilere yönelik GETAP egzersizleri uygulanır.
  • ZPT-2 uygulanır.


  ZPT-1’den ZPT-2’ye dek gerçekleştirilen seanslarla sağlanan gelişim, ZPT-2'nin uygulanmasının ardından Klinik Gözlem ve Test Raporu ile ebeveyne sunulur.

  Test sonucuna, ailenin beklenti ve hedeflerine göre; programa 24 seanslık paketler ile ZPT-3, ZPT-4 ve ZPT-5 olarak devam edilebilir.

 3. GETAP kimlere uygulanır?

  GETAP özellikle 4 -16 yaş olmak üzere, tüm yaş gruplarına uygulanmaktadır.

  Yetişkinler de dahil olmak üzere yaş gruplarının bilişsel beceri düzeylerine uygun geliştirilmiş test, alt test ve 6000 egzersizi içinde barındırmaktadır.

 4. GETAP hangi bilimsel modele dayanır?

  1997 yılında McGrew’in, Cattell-Horn’un Gf-Gc Modeli ve Carroll’un Üç Katmanlı Zeka Modeli’ni bütünleştirerek oluşturduğu Cattell-Horn-Carroll (CHC) Bilişsel Beceriler Modeli’ne göre geliştirilmiştir. CHC Modeli’nde zeka, 10 alt bileşen ve bu bileşenlere ait 70 beceriden oluşmaktadır.

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için
daha fazla bekleme!

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için daha fazla bekleme!

  Bize Whatsapp'tan Ulaş