Seansın yüz yüze gerçekleşmesinin mümkün olmadığı koşullarda ya danışanın tercihine bağlı olarak, online platformlarda gerçekleştirilen terapötik sürece online terapi denir.

Online terapi, adından da anlaşıldığı üzere internet aracılığı ile gerçekleşiyor. Bu terapi yöntemine ulaşmak isteyen bireyler için bilgisayar ve internet bağlantısı yeterlidir. Aynı şekilde akıllı telefonlar üzerinden de terapiye ulaşım sağlanabilir.

Görüşme sırasında internet bağlantı kalitesinin yüksek olduğu  ve sessiz bir ortamda tek başınıza bulunmanız önemlidir.

Online terapide video konferansa ek olarak; e-posta, sesli görüşme, metin yazma ve çizim programları da sürece dahil edilebilmektedir.


Online Terapi Hakkında

 1. Online Terapi süreci nasıl ilerler?

  Ekibimizle iletişime geçtiğinizde yaşadığınız zorluk alanında çalışan psikoloğumuzun da onay vermesiyle online terapi için hazırlık başlar. Uygun gün ve saat belirlenir.

 2. Hangi durumlarda Online Terapi yapılır?
  • Uzaklık nedeniyle ulaşım sorunu yaşanıyorsa,
  • Salgın veya başka bir olumsuz durumda sokağa çıkılması tehlike arz ediyorsa,
  • Kişi halihazırda sürece yüz yüze devam ederken iş veya başka bir nedenden şehir veya yurt dışına çıkacak ve bir süre orada kalacaksa,
  • Terapi aciliyet gerektiriyorsa,
  • Başka bir ülkede yaşayan kişi kendi kültüründen bir terapist ile çalışmak istiyorsa

  online terapi tercih edilebilir.

 3. Online Terapi için danışanın sağlaması gerekenler nelerdir?
  • Bağlantı kalitesi yüksek internet bağlantısı
  • Görüntü sağlayabilecek donanıma sahip bilgisayar (mümkün olmadığı durumlarda telefon)
  • Danışanın yalnız olduğu sessiz bir ortam
 4. Online Terapi ödemesi nasıl gerçekleştirilir?

  Psikoterapi sürecinde danışan – terapist ilişkisinde en önemli kriterlerden biri karşılıklı güvendir. Bu kapsamda Mini Psikoloji’de psikoterapi seans ücretleri seans sonrasında alınmaktadır. Seans online gerçekleşse dahi ödeme, seans gerçekleştikten sonra verilen hesap bilgileri üzerinden EFT veya Havale yoluyla gerçekleştirilir

Terapinin Faydaları ve Kazanımları Nelerdir?Her birey anne karnından yaşamının sonuna dek yaşadığı deneyimler sonucunda bazı davranış ve düşünce kalıplarını öğrenir. Bu öğrendiklerini yaşamı boyunca tekrar eder. Olay ve durumlar karşısında verilen tepkiler (düşünceler, duygular, davranışlar) defalarca pratik edilmiş ve çoğunlukla artık otomatikleşmiştir. Ancak olaylar karşısında verilen bu otomatikleşmiş tepkiler bazen hatalı olabilir.

Eğer durumlar karşısında; fazla öfkeli veya endişeli hissediyor, yeterince kıymet görmediğinizi veya her an başınıza bir şey gelecek gibi düşünüyor ve bu duygu ve düşüncelere göre davranıyorsanız, psikoterapi bu sorunların aşılmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda psikoterapi sürecinin sonunda kişi bu süreç boyunca uygulanan yöntemleri öğrenmiş olur. Bu da hayatında daha sonra karşılaşacağı zorlukların birçoğunu kendi başına aşabilmesinde etkili beceriler edinmesini sağlar.

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için
daha fazla bekleme!

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için daha fazla bekleme!