Her birey zaman zaman psikolojik zorluklar yaşayabilir. Bunda günlük yaşamda tanık olunan veya içinde bulunulan durumlar tetikleyici olabilir. Yaşanan zorluk kişiye özeldir. Aynı durumu yaşayan bir başkası bunu farklı deneyimleyebilir. Bu, kişinin yaşadığı deneyime karşılık verdiği tepkilerin yersiz veya mantıksız olduğu anlamına gelmez. Yaşanılan deneyimler kişinin ruh halini, yaşam kalitesini, aile ve sosyal yaşamını ve iş performansını olumsuz yönde etkileyebilir.

Eğer günlük yaşamında bu alanlarda yaşanılan zorlukları kişi, bir süredir yaşıyor ve aşmakta zorlanıyor ise psikoterapiye başvurabilir. Aksi durumda, üstesinden gelinemeyen durumun süresi uzadıkça şiddeti ve olumsuz etkisi artabilir ve hatta içinden çıkılamayacağı düşünülen bir hale gelebilir.


Psikolog Nasıl Bir Yol İzler?

Psikoterapi tamamen kişiye özel bir süreçtir. Psikoterapistin görevi öncelikli olarak; yaşanılan zorluk, zorluğun şiddetini ve zorluğu yaşayan kişiyi tanımaktır. Benzer durumlar karşısında hissedilen duygular, akıldan geçen düşünceler ve verilen tepkiler kişiden kişiye değişebilir. Bu sebeple kişinin sahip olduğu bu düşünsel çerçeve psikoterapist tarafından iyi kavranmalıdır. Ardından uygun psikoterapi yöntemi ve ekolün bilimsel teorileri ışığında düzenli seanslarla süreç başlar.

Terapinin Faydaları ve Kazanımları Nelerdir?Her birey anne karnından yaşamının sonuna dek yaşadığı deneyimler sonucunda bazı davranış ve düşünce kalıplarını öğrenir. Bu öğrendiklerini yaşamı boyunca tekrar eder. Olay ve durumlar karşısında verilen tepkiler (düşünceler, duygular, davranışlar) defalarca pratik edilmiş ve çoğunlukla artık otomatikleşmiştir. Ancak olaylar karşısında verilen bu otomatikleşmiş tepkiler bazen hatalı olabilir.

Eğer durumlar karşısında; fazla öfkeli veya endişeli hissediyor, yeterince kıymet görmediğinizi veya her an başınıza bir şey gelecek gibi düşünüyor ve bu duygu ve düşüncelere göre davranıyorsanız, psikoterapi bu sorunların aşılmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda psikoterapi sürecinin sonunda kişi bu süreç boyunca uygulanan yöntemleri öğrenmiş olur. Bu da hayatında daha sonra karşılaşacağı zorlukların birçoğunu kendi başına aşabilmesinde etkili beceriler edinmesini sağlar.

Danışan Memnuniyeti

MÜKEMMEL
'da 33 inceleme
meryem güntekin
meryem güntekin
2023-05-04
Ecem Hanım ,karşılamadaki arkadaş ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Seda Ayvaz
Seda Ayvaz
2023-05-04
Hem cift terapisi hem de 4 yasindaki kizimiz icin oyun terapisi olarak Filiz Hanim yardimci oluyor hayatimiza cok buyuk pozitif katkisi oldu. Gamze Hanimin da cocuklarla iletisimi cok iyi gorusme esnasinda kizimizla ilgilenip oyunlar oynuyor
ömer faruk alatekin
ömer faruk alatekin
2023-05-04
9 yasinda ikiz cocuklarimiz icin Ecem Hanimdan destek aliyoruz. gerek kurum gerekse Ecem Hanimdan gayet memnunuz
Cengiz Kurtoğlu
Cengiz Kurtoğlu
2023-03-09
Tüm çalışanları ile bizi gülümseten kurum... Teşekkürler...
Okan TAN
Okan TAN
2022-12-27
Ecem Hanım’ın yönlendirmeleri ile oldukça güzel yol kat ettik. Teşekkürler.
Bahar Çelebi
Bahar Çelebi
2022-12-27
Mini psikoloji ile ilerlemeye baslayali 4 hafta oluyor.Terapistimizin oğlum ile kurduğu bağ okadar iyi ki bir sonraki haftayı iple çekiyoruz.ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Tüm değerlendirmeler Google tarafından sağlanmaktadır.
Google İşletme profilimizi incelemek için tıklayın.

Tüm değerlendirmeler Google tarafından sağlanmaktadır. (Google’da görüntüle)

Ücretsiz Depresyon Testi

Depresyonda olduğunuzdan şüpheleniyorsanız beş dakika sürecek Depresyon Testi’ni ücretsiz olarak doldurabilir ve anında sonuca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi, destek ve sormak istediğiniz her konuda bizi arayabilirsiniz.

Ekibimiz

Başlıca amacı ihtiyaç duyulan desteği en iyi şekilde sağlamak olan ekibimizle ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdayız. 

Psikoloji ve ruh sağlığı oldukça önemsenmesi ve dikkatin tümünün verilmesi gereken alanlar. Yapılan bir hata, yanlış bir yaklaşım, etik ihlal bireyin tüm yaşamında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ekibimizin ilgili alanda uzman ve yetkin olması, gerektiğinde yetkinliklerinin sınırını bilmesi en önemli kıstaslarımızdan.

Uzmanlarımızla aranızda gelişecek olan samimi güven ilişkisi başlıca iyileştirici güç olacak.

Ferhat Yaka
Yetişkin Terapisti
Filiz Gülgör
Çocuk, Ergen & Çift Terapisti
Elçin Dökmeci
Çocuk ve Ergen Terapisti
Ayça Lülecioğlu
Konuşma Bozuklukları Uzmanı

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için
daha fazla bekleme!

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için daha fazla bekleme!