“Sürekli mutsuz hissediyorum. Hiçbir şeyden keyif alamıyorum. Yataktan çıkmak istemiyorum. Geceleri de uyumak istemiyorum veya uykum gelmiyor. Kimseyle görüşmek, hiçbir şey yapmak istemiyorum. Eskiden birlikte olmaktan keyif aldığım insanlarla olmak, keyif aldığım şeyleri yapmak bile zor geliyor. Denesem bile hemen evime/yatağıma dönmek istiyorum, zevk alamıyorum. Sürekli ağlamak istiyorum veya ağlamaya bile enerjim yok artık. Hayatımla ne yapacağımı bilmiyorum. Geleceğe dair umutsuzum.” Bu düşünce ve hisler tanıdıksa depresyon belirtileri gösteriyor ve depresif bir dönemden geçiyor olabilirsiniz ve bu o kadar da korkunç bir şey olmayabilir!

Depresyon Tedavisi

Depresyon tedavisinde, tedavinin gerekliliklerini yerine getiren kişilerde depresyon tedavisinin başarısı hemen hemen kural gibidir. Depresyon ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında sürer, daha uzun sürdüğü de görülmektedir ancak tedaviye yüksek oranda yanıt verir. Depresyon tedavisi ile bu süre birkaç hafta ile birkaç aya indirilebilmektedir. Tedaviye erken başlamak yanıt alma süresini kısaltır.

Depresyon tedavisi yöntemlerinden en çok tercih edilen yöntem psikoterapidir. Daha ağır seyredenlerde ise ilaç tedavisiyle birlikte ilerlenir. Uygulanacak depresyon tedavisi türü depresyonun şiddetine, tetikleyici nedenlerine ve kişiye göre değişir.

Ücretsiz Depresyon Testi

Depresyonda olduğunuzdan şüpheleniyorsanız beş dakika sürecek Depresyon Testi’ni ücretsiz olarak doldurabilir ve anında sonuca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi, destek ve sormak istediğiniz her konuda bizi arayabilirsiniz.

Danışan Memnuniyeti

MÜKEMMEL
'da 33 inceleme
meryem güntekin
meryem güntekin
2023-05-04
Ecem Hanım ,karşılamadaki arkadaş ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Seda Ayvaz
Seda Ayvaz
2023-05-04
Hem cift terapisi hem de 4 yasindaki kizimiz icin oyun terapisi olarak Filiz Hanim yardimci oluyor hayatimiza cok buyuk pozitif katkisi oldu. Gamze Hanimin da cocuklarla iletisimi cok iyi gorusme esnasinda kizimizla ilgilenip oyunlar oynuyor
ömer faruk alatekin
ömer faruk alatekin
2023-05-04
9 yasinda ikiz cocuklarimiz icin Ecem Hanimdan destek aliyoruz. gerek kurum gerekse Ecem Hanimdan gayet memnunuz
Cengiz Kurtoğlu
Cengiz Kurtoğlu
2023-03-09
Tüm çalışanları ile bizi gülümseten kurum... Teşekkürler...
Okan TAN
Okan TAN
2022-12-27
Ecem Hanım’ın yönlendirmeleri ile oldukça güzel yol kat ettik. Teşekkürler.
Bahar Çelebi
Bahar Çelebi
2022-12-27
Mini psikoloji ile ilerlemeye baslayali 4 hafta oluyor.Terapistimizin oğlum ile kurduğu bağ okadar iyi ki bir sonraki haftayı iple çekiyoruz.ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Tüm değerlendirmeler Google tarafından sağlanmaktadır.
Google İşletme profilimizi incelemek için tıklayın.

Ekibimiz

Başlıca amacı ihtiyaç duyulan desteği en iyi şekilde sağlamak olan ekibimizle ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdayız. 

Psikoloji ve ruh sağlığı oldukça önemsenmesi ve dikkatin tümünün verilmesi gereken alanlar. Yapılan bir hata, yanlış bir yaklaşım, etik ihlal bireyin tüm yaşamında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ekibimizin ilgili alanda uzman ve yetkin olması, gerektiğinde yetkinliklerinin sınırını bilmesi en önemli kıstaslarımızdan.

Uzmanlarımızla aranızda gelişecek olan samimi güven ilişkisi başlıca iyileştirici güç olacak.

Ferhat Yaka
Yetişkin Terapisti
Filiz Gülgör
Çocuk ve Ergen Terapisti
Ecem Akıncı Parmaksızoğlu
Çocuk ve Ergen Terapisti
Ayça Lülecioğlu
Konuşma Bozuklukları Uzmanı

Sürekli mutsuz hissediyorumHiçbir şeyden keyif alamıyorumYataktan çıkmak istemiyorum Depresyonda Mısın?